✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-2512-54K9F1T001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR2512F54K9E04Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 2512 |
| Resistance Value : | 54.9KΩ(54.9KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| Voltage Rating : | DC500V |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,2512 ,54.9K ,±1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,500V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

HR0402J36K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F620RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,620R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F178KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,178K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F5K76Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,5.76K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F26K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,26.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J47R0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,47R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F3K48Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3.48K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F357RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,357R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J20K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F360RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,360R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K37Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.37K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F576KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,576K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F18K7Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,18.7K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J100RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,100R ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J200KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,200K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F11K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,11K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F22K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,22.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F127KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,127K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F36K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,36K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F162RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,162R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in