✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-MM1Z39010V903JD |
| Manufacturer Product Number: | MM1Z39 |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-MM1Z2V0-75 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 39V |
| Power dissipation (PD) : | PD:500mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-123 |
| Description: | Zener Diodes ,39V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | MM1Z2V0-75 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Voltage | 2V-75V |
| Package | SOD-123 |
| Power | 500mW |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_MM1Z_SOD123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

BZT52C30S
Zener Diodes ,,30V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C24S
Zener Diodes ,,24V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C36S
Zener Diodes ,,36V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,,13V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z13
Zener Diodes ,13V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z5V6
Zener Diodes ,5.6V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C3V0S
Zener Diodes ,3V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z16
Zener Diodes ,16V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C6V8S
Zener Diodes ,,6.8V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C9V1S
Zener Diodes ,,9.1V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z18
Zener Diodes ,18V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z2V4
Zener Diodes ,2.4V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z9V1
Zener Diodes ,9.1V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C16S
Zener Diodes ,,16V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C4V3S
Zener Diodes ,4.3V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z62
Zener Diodes ,62V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z27
Zener Diodes ,27V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,,33V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z2V2
Zener Diodes ,2.2V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z33
Zener Diodes ,33V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in