The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2920-1A10G20CS29A |
| Manufacturer Product Number: | SMD100L |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD2920 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2920 |
| Hold Current (A) : | 1.1A |
| Voltage (V) : | DC33V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2920 ,1.1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD2920 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD100L 33V 新承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16
Quantity
Unit Price
5
$0.182769
20
$0.146215
100
$0.109661
300
$0.073108
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
mSMD014
PPTC SMD ,1812 ,140mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
mSMD075-33V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.036554 More
mSMD200-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More
SMD0805-050
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096625 More
mSMD110
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD035
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More

SL1206200-16V
PPTC SMD ,1206 ,2A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD075-16V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD150-16V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
SMD0603-003-48V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,48V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.000000 More
mSMD260
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.041123 More
nSMD100-16V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,16V ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.137506 More
SMD0603-010 15V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,15V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.023303 More
mSMD200-30V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.049119 More
nSMD020
PPTC ,1206 ,200mA ,24V ,- ,SMD ,-
$0.026045 More
mSMD350-16V
PPTC SMD ,1812 ,3.5A ,16V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-100-12V
PPTC SMD ,0805 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD160-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
SMD1210-075-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
SMD0805-125
PPTC SMD ,0805 ,1.25A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.054831 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in