✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-124KF1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F124KE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 124KΩ(124KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,124K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-29

CRW0612F182RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,182R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F115RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,115R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F110KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,110K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F160RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,160R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K58P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.58K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17R4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F115RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,115R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.4R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K50P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K18P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.18K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J180KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in