✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-12K1F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F12K1E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 12.1KΩ(12.1KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,12.1K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

CRW0612J180KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,180K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F100RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,100R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F113RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,113R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19R1P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.1R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F107RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,107R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F178KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,178K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J15K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,15K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F160KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,160K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in