✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-143KF1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F143KE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 143KΩ(143KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,143K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15

CRW0612F18R7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18.7R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F115RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,115R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K33P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.33K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K96P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.96K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.4R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K6P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K69P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.69K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in