✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-20R0J1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J20R0E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 20Ω(20R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,20R ,5% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-18

CRW0612F1K18P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.18K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K00P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17R4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F180RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,180R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F196KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,196K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K58P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.58K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.5M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F100RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in