✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-267KF1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F267KE04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 267KΩ(267KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,267K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

CRW0612F13R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F182KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,182K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K15P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.15K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K65P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.65K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19R1P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J18R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,18R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.3M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.7R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in