✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3K60F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F3K60E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3.6KΩ(3.6KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3.6K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14

CRW0612F15R8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.8R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R1P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.3K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F118RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,118R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J16R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,16R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K37P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.37K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F221KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,221K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20K5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,150R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17R4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17K8P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.8K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K1P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.1K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F137KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,137K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K40P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in