✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3K60F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F3K60E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3.6KΩ(3.6KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3.6K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

CRW0612F15R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K24P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.24K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K80P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F162KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,162K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K9P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.9K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F191KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,191K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F124RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,124R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F20K5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F221KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,221K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3M ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J10K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,10K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K05P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.05K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F137KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,137K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.8M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in