✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-4K12F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F4K12E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 4.12KΩ(4.12KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,4.12K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

CRW0612F18R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F120RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K58P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.58K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K6P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.2M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.7R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in