| Product number: | TVS2-2E100VD49F87M04SMCSM |
| Manufacturer Product Number: | SMCJ100A |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMCJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 1500W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 100V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 162V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 9.26A |
| Package : | DO-214AB (SMC) |
| Description: | BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-9.26A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMCJ Series 5.0 To 440 V |
| Packaging | SMC |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-14
SMAJ140A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):140V ,VC@IPP:226.8V ,IPP-1.76A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

5KP20CA
UNI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-154.32A ,IR:5μA ,R6/P600 ,SOCAY-5KP
$0.000000 More

SM8S36AG
UNI TVS Diodes ,6600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-114A ,IR:5μA ,DO-218AB ,SOCAY-SM8S
$0.000000 More
SMF22CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-5.63A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF22CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-11.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,22CL
$0.000000 More
5.0SMDJ40CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-78.29A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB
$0.220846 More
SMF28A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):28V ,VC@IPP:45.4V ,IPP-4.41A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF17CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-7.25A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.18A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DT
$0.000000 More
SMAJ70A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-3.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF190CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:308V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ40CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-6.2A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ130A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-1.91A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF22A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-5.63A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF43CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-5.76A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,43CL
$0.000000 More
SMF8.0A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-14.71A ,IR:25μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ19A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):19V ,VC@IPP:30.8V ,IPP-13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF80CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129V ,IPP-1.55A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMAJ110A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-2.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF110A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-1.13A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in