| Product number: | DZ-ZDZ1146V8030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C6V8S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C6V8S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 6.8V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C6V8S ,6.8V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

SMF5919A
Zener Diodes ,5.6V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C18
Zener Diodes ,BZT52C18 ,18V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,BZT52C3V3S ,3.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5915A
Zener Diodes ,3.9V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C5V1
Zener Diodes ,BZT52C5V1 ,5.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C27S
Zener Diodes ,BZT52C27S ,27V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5944A
Zener Diodes ,62V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,BZT52C13S ,13V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5934A
Zener Diodes ,24V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C5V1
Zener Diodes ,BZX584C5V1 ,5.1V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5936A
Zener Diodes ,30V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5914A
Zener Diodes ,3.6V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C9V1
Zener Diodes ,BZT52C9V1 ,9.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5923A
Zener Diodes ,8.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C27
Zener Diodes ,BZX584C27 ,27V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C10
Zener Diodes ,BZX584C10 ,10V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5953A
Zener Diodes ,150V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5941A
Zener Diodes ,47V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C30
Zener Diodes ,BZX584C30 ,30V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C39
Zener Diodes ,BZT52C39 ,39V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in