| Product number: | DZ-ZC5956200041V504CJ |
| Manufacturer Product Number: | SMF5956A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-SMF59 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | SMF5956A |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 200V |
| Power dissipation (PD) : | 1.5W |
| Forward Voltage(VF) : | 1.5V |
| Package : | SOD-123FL |
| Description: | Zener Diodes ,200V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | SMF59 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Power Dissipatoin(PD) | 1.5W |
| Reverse Zener Voltage(VZ) | 3.3V~200V |
| Forward Voltage(VF) | 1.5V |
| Package | SOD-123FL |
| SPQ | 3000PCS |
| Operation Junction and Storage Temperature Range | -55 ~ +150℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMF59.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

BZT52C5V6
Zener Diodes ,BZT52C5V6 ,5.6V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C5V1
Zener Diodes ,BZT52C5V1 ,5.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C15
Zener Diodes ,BZT52C15 ,15V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5918A
Zener Diodes ,5.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C10
Zener Diodes ,BZX584C10 ,10V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5921A
Zener Diodes ,6.8V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,BZT52C2V7S ,2.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C22S
Zener Diodes ,BZT52C22S ,22V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C9V1S
Zener Diodes ,BZT52C9V1S ,9.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C27S
Zener Diodes ,BZT52C27S ,27V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C16
Zener Diodes ,BZT52C16 ,16V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C8V2
Zener Diodes ,BZT52C8V2 ,8.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5934A
Zener Diodes ,24V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,BZT52C33S ,33V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5955A
Zener Diodes ,180V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V0
Zener Diodes ,BZT52C3V0 ,3V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C4V7
Zener Diodes ,BZT52C4V7 ,4.7V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C13
Zener Diodes ,BZX584C13 ,13V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C6V2
Zener Diodes ,BZX584C6V2 ,6.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C12
Zener Diodes ,BZX584C12 ,12V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in