| Product number: | DZ-ZDZ12930V030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C30S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C30S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 30V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C30S ,30V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

SMF5948A
Zener Diodes ,91V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C11S
Zener Diodes ,BZT52C11S ,11V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C18
Zener Diodes ,BZX584C18 ,18V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5932A
Zener Diodes ,20V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C5V1S
Zener Diodes ,BZT52C5V1S ,5.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C4V3S
Zener Diodes ,BZT52C4V3S ,4.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

Zener Diodes ,BZX584C8V2 ,8.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
Zener Diodes ,BZX584C8V2 ,8.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5916A
Zener Diodes ,4.3V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C24
Zener Diodes ,BZX584C24 ,24V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C7V5
Zener Diodes ,BZT52C7V5 ,7.5V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C15S
Zener Diodes ,BZT52C15S ,15V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5952A
Zener Diodes ,130V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C30
Zener Diodes ,BZX584C30 ,30V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C2V4
Zener Diodes ,BZX584C2V4 ,2.4V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C22
Zener Diodes ,BZX584C22 ,22V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C10S
Zener Diodes ,BZT52C10S ,10V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5915A
Zener Diodes ,3.9V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5945A
Zener Diodes ,68V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5939A
Zener Diodes ,39V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in