| Product number: | F01-2410-2A00Y7TCSBTA |
| Manufacturer Product Number: | SBT T2A 250V 2410 |
| Manufacturer : | CHEVRON |
| Series : | CHEVRON-SBT |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 2410 |
| Current Value : | 2A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Description: | Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,CHEVRON-SBT ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CHEVRON |
| Product Series | CHEVRON-SBT |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-13

06H1800D
Surface Mount Fuses ,0603 ,8A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More
0402F0.315A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,315mA ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.038552 More

52T1630A
Surface Mount Fuses ,5.45*5.45*20mm ,6.3A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-52T ,-
$0.000000 More

32E2350A
Surface Mount Fuses ,1032 ,35A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.127939 More

0452001.MRL
Surface Mount Fuses ,6125 ,1A ,125V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,Littelfuse-0452 ,-
$0.091561 More
6125SF12A65V
Surface Mount Fuses ,6125 ,12A ,65VAC ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,WALTER-6125SF ,-
$0.052546 More

45E2500A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,50A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More
1206T5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,63V ,Time-Lag Type ,Chip ,1206T
$0.032213 More

45E2550A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,55A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More
6125SF3A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,3A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,-
$0.052546 More
2410H3.5A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,3.5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,WALTER-2410H ,Gold-plated
$0.063360 More

24E1100G
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.035335 More
0402F0.25A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,250mA ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.038552 More

1206F4A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,4.0A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,1206F
$0.027415 More

12H1350C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

R1032T.1125
Surface Mount Fuses ,1032 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

06H1600D
Surface Mount Fuses ,0603 ,6A ,32V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More
1206HC20A48V
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,48V ,- ,Chip ,WALTER-1206HC ,-
$0.070442 More
0603F6A63V
Surface Mount Fuses ,0603 ,6A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0603F ,-
$0.026867 More

06H1300D
Surface Mount Fuses ,0603 ,3A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in