✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1812-1A50G20CBHSA |
| Manufacturer Product Number: | BSMD1812-150-33V |
| Manufacture : | BHFUSE |
| Series : | BH-SMD1812 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1812 |
| Hold Current (A) : | 1.5A |
| Voltage (V) : | DC33V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,佰宏-BSMD1812 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-SMD1812 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Electronic | Product_Catalog.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-22

BSMD1206L-400-12V
PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More

BSMD1206-100-6V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.019039 More

BSMD0805-035-24V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.025588 More

BSMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1.1A ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,-
$0.045692 More

BSMD1206L-400
PPTC SMD ,1206 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.065797 More

BSMD1210-020-30V
PPTC SMD ,1210 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.021932 More

BSMD0603L-110
PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603L ,-
$0.033812 More

BSMD0805L-200
PPTC SMD ,0805 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805L ,-
$0.042037 More

BSMD0603-025-24V
PPTC SMD ,0603 ,250mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.027415 More

BSMD1206-300-8V
PPTC SMD ,1206 ,3A ,8V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

BSMD0603L-200
PPTC SMD ,0603 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603L ,-
$0.047520 More

BSMD1206-100-30V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.049500 More

BSMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.020105 More

BSMD1812-075-24V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.021932 More

BSMD0603-025-12V
PPTC SMD ,0603 ,250mA ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.023760 More

BSMD1812-200-24V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.040209 More

BSMD1812-260-8V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.027415 More

BSMD1210-050-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.021932 More

BSMD1210L-210
PPTC SMD ,1210 ,2.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.000000 More

BSMD1206-110-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.026654 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in