| Product number: | L12-8040331M0000SSA |
| Manufacturer Product Number: | SWPA8040S331MT |
| Manufacturer : | SUNLORD |
| Series : | SUNLORD-SWPA |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 8040(8.0*8.0mm) |
| Value : | 330uH |
| Tolerance : | ±20% |
| Heat Rating Current : | 0.64A |
| DC Resistance : | 0.68A |
| Description: | Power Inductors,8040(8.0*8.0mm),330uH,±20%,lsat:0.68A ,lrms:0.64A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SUNLORD |
| Product Series | SUNLORD-SWPA |
| Product Type | Power Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SWPA.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15

MPH252010S1R5NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0mm),1.5uH,±30%,lsat:1A ,lrms:1.5A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA4020S270MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),27uH,±20%,lsat:1.02A ,lrms:0.5A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S5R1MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),5.1uH,±20%,lsat:1A ,lrms:1.05A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252010S2R2NT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.0mm),2.2uH,±30%,lsat:1.2A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S120MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),12uH,±20%,lsat:0.66A ,lrms:0.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S121MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),120uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.42A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S4R7MT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),4.7uH,±20%,lsat:0.75A ,lrms:0.77A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S390MT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),39uH,±20%,lsat:0.55A ,lrms:0.37A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S100MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),10uH,±20%,lsat:1.6A ,lrms:0.9A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S680MT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),68uH,±20%,lsat:0.47A ,lrms:0.32A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3015S3R3MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),3.3uH,±20%,lsat:1.32A ,lrms:1.36A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

MPH201205SR54MT
Power Inductors,0805(2.0*1.2mm),540nH,±20%,lsat:0.95A ,lrms:1.2A,Chip SMD,SUNLORD-MPH
$0.000000 More

SWPA3015S151MT
Power Inductors,3015(3.0*3.0mm),150uH,±20%,lsat:0.18A ,lrms:0.19A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4030S680MT
Power Inductors,4030(4.0*4.0mm),68uH,±20%,lsat:0.72A ,lrms:0.52A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4020S470MT
Power Inductors,4020(4.0*4.0mm),47uH,±20%,lsat:0.74A ,lrms:0.44A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA252012S2R2MT
Power Inductors,2520(2.5*2.0*1.2mm),2.2uH,±20%,lsat:1.85A ,lrms:1.15A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4018S1R5NT
Power Inductors,4018(4.0*4.0mm),1.5uH,±30%,lsat:3.35A ,lrms:1.8A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA3010S2R2NT
Power Inductors,3010(3.0*3.0*1.0mm),2.2uH,±30%,lsat:1.15A ,lrms:1.09A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA4012S3R3NT
Power Inductors,4012(4.0*4.0mm),3.3uH,±30%,lsat:1.72A ,lrms:1.12A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More

SWPA5012S2R2NT
Power Inductors,5012(5.0*5.0mm),2.2uH,±30%,lsat:3.1A ,lrms:1.7A,Chip SMD,SUNLORD-SWPA
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in