✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-14R0F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F14R0E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 14Ω(14R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,14R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-19

CRW0612F12K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K20P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F147KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,147K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J13R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,13R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F124RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,124R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K02P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.02K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F124RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,124R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in