✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-23K2F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F23K2E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 23.2KΩ(23.2KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,23.2K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

CRW0612F20R5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,20.5R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F107RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,107R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.3M ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K05P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.05K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R10P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J150RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F140RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,140R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K43P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.43K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K96P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.96K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K6P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F105KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,105K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R2P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.2R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15.4K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in