✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-340RF1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F340RE04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 340Ω(340R) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,340R ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-16

CRW0612J1K60P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J160KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,160K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R4P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.4R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F154RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,154R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K07P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.07K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J150RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,150R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F107RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,107R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F102RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,102R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J110KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,110K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J130KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,130K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F196KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,196K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K6P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in