✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-3K74F1S001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F3K74E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 3.74KΩ(3.74KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,3.74K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

CRW0612F10K2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.2K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F210RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,210R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19R6P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F160KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,160K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K24P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.24K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F165RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F130RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,130R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1M80P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.8M ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12K1P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.1K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K43P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.43K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K21P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.21K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F215RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,215R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in