✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-40K2F1T001LCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020F40K2E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 40.2KΩ(40.2KR) |
| Resistance Tolerance : | ±1% |
| TCR(ppm) : | ±100PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,40.2K ,1% ,1W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01

CRW0612J1R30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J220RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,220R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R1P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12.1R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F169KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,169K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F17R4P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,17.4R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J20R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,20R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K13P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.13K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K18P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.18K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F200KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,200K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18R2P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18.2R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F21R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,21.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12R0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F187KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J100RP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,100R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F15R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,15R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K8P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.8K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in