✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R11-0805-820KD1W001LVHR |
| Manufacturer Product Number: | HR0805D820KP05Z |
| Manufacturers : | EVER |
| Series : | EVER-HR |
| Product Type : | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| size : | 0805 |
| Resistance Value : | 820KΩ(820KR) |
| Resistance Tolerance : | ±0.5% |
| Voltage Rating : | DC400V |
| Resistance Power : | 1/8W |
| Description: | High Voltage Think Film Chip Resistor,0805 ,820K ,±0.5% ,1/8W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,400V |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | HR Series |
| Product Type | High Voltage Think Film Chip Resistor |
| Size | 1206 1210 2010 2512 |
| Working Voltage (DC) | 800V 2000V 3000V |
| Resistance Range | 1K~30M |
| Rated Power | 0.25W 0.33W 0.5W 1W |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ever_HR..U Series.pdf |
| EVER OHMS _HR.pdf | |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

HR0402F110KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,110K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F4K02Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,4.02K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F2K94Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,2.94K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F348RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,348R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J160KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,160K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F68K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,68K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F255KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,255K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J13K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,13K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F120KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,120K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F470RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,470R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F1M10Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,1.1M ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J3K00Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,3K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F20K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,20K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F37K4Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,37.4K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F309KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,309K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402J16K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,16K ,±5% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F180KQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,180K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F19K1Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,19.1K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F178RQ10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,178R ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More

HR0402F39K0Q10Z
High Voltage Think Film Chip Resistor,0402 ,39K ,±1% ,1/16W ,- ,±100PPM ,EVER-HR ,100V
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in