The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2J18V0C33F57M01SMFSS |
| Manufacturer Product Number: | SMF18CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMF |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 200W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 18V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 29.2V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 6.85A |
| Package : | SMF |
| Description: | BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-6.85A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SMF Series 5.0 To 220 V 200W |
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMF_v2107.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19
Quantity
Unit Price
5
$0.060923
20
$0.048738
100
$0.037772
300
$0.025588
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ14CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):14V ,VC@IPP:23.2V ,IPP-17.24A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMBJ51A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-7.28A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More
SMF150CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):150V ,VC@IPP:243V ,IPP-0.82A(820mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF110A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-1.13A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ5.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-43.48A ,IR:800μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF33CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,33CL
$0.000000 More

4.0SMF36A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-6.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CP
$0.000000 More
SMF220A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):220V ,VC@IPP:356V ,IPP-0.56A(560mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF15CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-16.4A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,15CL
$0.000000 More
SMF26A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-4.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF26A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CE
$0.000000 More

4.0SMF58CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-4.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,58CL
$0.000000 More

SMDJ5.0CA
BI TVS Diodes ,3000W ,VRWM(V):440V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-326.09A ,IR:1000μA ,SMC/DO-214AB ,-
$0.000000 More
SMAJ33A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,BE
$0.000000 More
SMAJ85A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):85V ,VC@IPP:137V ,IPP-2.92A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ78A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):78V ,VC@IPP:126V ,IPP-3.17A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ54CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):54V ,VC@IPP:87.1V ,IPP-4.59A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF20A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-6.17A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ250CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-0.99A(990mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in