The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N33V0C67F68M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ33CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 33V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 53.3V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 7.5A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMF120CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):120V ,VC@IPP:193V ,IPP-1.04A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ250CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-0.99A(990mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMAJ9.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):9V ,VC@IPP:15.4V ,IPP-25.97A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF80A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129V ,IPP-1.55A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF60A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-2.07A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF40CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-3.1A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMF40A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-3.1A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ26A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMCJ64CA
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-14.56A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMAJ160A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-1.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF110CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):110V ,VC@IPP:177V ,IPP-1.13A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

SMDJ100CA
BI TVS Diodes ,3000W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-18.52A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMDJ
$0.000000 More
SMF100A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-1.23A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF70A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-1.77A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More

4.0SMF33A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CM
$0.000000 More
SMF160A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-0.77A(770mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ15A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-16.39A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF43A
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):43V ,VC@IPP:69.4V ,IPP-2.88A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ19A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):19V ,VC@IPP:30.8V ,IPP-13A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in