The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2J20V0C39F48M01SMFSS |
| Manufacturer Product Number: | SMF20CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMF |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 200W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 20V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 32.4V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 6.17A |
| Package : | SMF |
| Description: | BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-6.17A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SMF Series 5.0 To 220 V 200W |
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMF_v2107.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-18
Quantity
Unit Price
5
$0.060923
20
$0.048738
100
$0.037772
300
$0.025588
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ350A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):350V ,VC@IPP:567V ,IPP-0.71A(710mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

SMCJ100A
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-9.26A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More
SMF80A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129V ,IPP-1.55A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More
SMF180A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):180V ,VC@IPP:292V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF17A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):17V ,VC@IPP:27.6V ,IPP-7.25A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

SMBJ36CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-10.33A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.025588 More
SMAJ20A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):20V ,VC@IPP:32.4V ,IPP-12.35A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ5.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-43.48A ,IR:800μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMBJ36A
UNI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-10.33A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA ,SOCAY-SMBJ
$0.000000 More

4.0SMF51A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.86A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CZ
$0.000000 More

4.0SMF75A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.3A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DR
$0.000000 More

4.0SMF75CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.3A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,75CL
$0.000000 More

4.0SMF19A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):19V ,VC@IPP:30.6V ,IPP-13.08A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BB
$0.000000 More

4.0SMF60A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):60V ,VC@IPP:96.8V ,IPP-4.14A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DG
$0.000000 More
SMAJ3.3A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):3.3V ,VC@IPP:8V ,IPP-43.8A ,IR:600μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF58CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):58V ,VC@IPP:93.6V ,IPP-4.28A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,58CL
$0.000000 More
SMF64A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-1.94A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ70CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-3.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

SMBJ24CA
BI TVS Diodes ,600W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-15.42A ,IR:5μA ,SMB/DO-214AA
$0.000000 More
SMAJ26A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-9.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in