The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2N30V0C62F76M04SMASM |
| Manufacturer Product Number: | SMAJ30CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMAJ |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 400W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 30V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 48.4V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 8.26A |
| Package : | SMA/DO-214AC |
| Description: | BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| Product Series | SMAJ Series 3.3 To 440 V |
| Packaging | SMA |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMAJ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-17
Quantity
Unit Price
5
$0.087730
20
$0.074936
100
$0.055745
300
$0.038382
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMAJ300CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-0.82A(820mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

4.0SMF5.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):5V ,VC@IPP:9.2V ,IPP-43.38A ,IR:800μA ,SOD-123FL ,AE
$0.000000 More

4.0SMF51CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):51V ,VC@IPP:82.4V ,IPP-4.86A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,51CL
$0.000000 More
SMAJ8.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8.5V ,VC@IPP:14.4V ,IPP-27.78A ,IR:10μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF190CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:308V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMF24A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):24V ,VC@IPP:38.9V ,IPP-5.14A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ33CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):33V ,VC@IPP:53.3V ,IPP-7.5A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ8.0CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):8V ,VC@IPP:13.6V ,IPP-29.41A ,IR:50μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ11A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):11V ,VC@IPP:18.2V ,IPP-21.98A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF190A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):190V ,VC@IPP:308V ,IPP-0.69A(690mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More

4.0SMF7.0A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7V ,VC@IPP:12V ,IPP-33.33A ,IR:200μA ,SOD-123FL ,AM
$0.000000 More

4.0SMF6.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SOD-123FL ,6VCL
$0.000000 More

SMCJ100A
BI TVS Diodes ,1500W ,VRWM(V):100V ,VC@IPP:162V ,IPP-9.26A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB ,SOCAY-SMCJ
$0.000000 More

4.0SMF30CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,30CL
$0.000000 More
SMF26A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):26V ,VC@IPP:42.1V ,IPP-4.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
SMAJ300A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):300V ,VC@IPP:486V ,IPP-0.82A(820mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More
SMAJ22CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):22V ,VC@IPP:35.5V ,IPP-11.27A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF30A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-8.26A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CK
$0.000000 More
SMAJ130A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):130V ,VC@IPP:209V ,IPP-1.91A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More

4.0SMF70A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-3.54A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DP
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in