| Product number: | DZ-ZDZ11911V030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C11S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C11S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 11V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C11S ,11V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

SMF5938A
Zener Diodes ,36V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5947A
Zener Diodes ,82V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5933A
Zener Diodes ,22V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,BZT52C3V3S ,3.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5925A
Zener Diodes ,10V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V3
Zener Diodes ,BZT52C3V3 ,3.3V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C18S
Zener Diodes ,BZT52C18S ,18V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C2V4S
Zener Diodes ,BZT52C2V4S ,2.4V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

Zener Diodes ,BZX584C8V2 ,8.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
Zener Diodes ,BZX584C8V2 ,8.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C36
Zener Diodes ,BZT52C36 ,36V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5949A
Zener Diodes ,100V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C33
Zener Diodes ,BZT52C33 ,33V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5927A
Zener Diodes ,12V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5939A
Zener Diodes ,39V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C16
Zener Diodes ,BZT52C16 ,16V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C3V6
Zener Diodes ,BZT52C3V6 ,3.6V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C18
Zener Diodes ,BZT52C18 ,18V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5924A
Zener Diodes ,9.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C27
Zener Diodes ,BZX584C27 ,27V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in