| Product number: | DZ-ZDZ12113V030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C13S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C13S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 13V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C13S ,13V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

BZX584C20
Zener Diodes ,BZX584C20 ,20V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C9V1
Zener Diodes ,BZT52C9V1 ,9.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C8V2S
Zener Diodes ,BZT52C8V2S ,8.2V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C27S
Zener Diodes ,BZT52C27S ,27V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C16
Zener Diodes ,BZX584C16 ,16V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C13
Zener Diodes ,BZX584C13 ,13V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5945A
Zener Diodes ,68V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,BZT52C3V3S ,3.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C18S
Zener Diodes ,BZT52C18S ,18V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C24
Zener Diodes ,BZT52C24 ,24V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5934A
Zener Diodes ,24V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,BZT52C33S ,33V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C3V9
Zener Diodes ,BZT52C3V9 ,3.9V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C36
Zener Diodes ,BZX584C36 ,36V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5948A
Zener Diodes ,91V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C22
Zener Diodes ,BZT52C22 ,22V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C24S
Zener Diodes ,BZT52C24S ,24V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,BZT52C2V7S ,2.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C33
Zener Diodes ,BZT52C33 ,33V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C10
Zener Diodes ,BZX584C10 ,10V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in