✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-0603-10A0G1SC06HA |
| Manufacturer Product Number: | 06H2100D |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-06H |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 0603 |
| Current Value : | 10A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | DC32V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,0603 ,10A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacture | LANSON |
| Manufacture Product Type | 06H |
| Ampere Rating | 1A 1.5A 2A 2.5A 3A 4A 5A 6A 7A 8A 10A |
| Voltage Rating | 32V DC |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Safety Approvals | UL E221465 |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LANSON_06H1A-5A.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-20
Quantity
Unit Price
5
$0.047977
20
$0.042646
100
$0.037315
300
$0.031985
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

45E2600A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,60A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

06H1800D
Surface Mount Fuses ,0603 ,8A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More

45E2200A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,20A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D0500C
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

45E2800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,80A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1500F
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E1200A
Surface Mount Fuses ,1032 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.074631 More

12H2100D
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H2250E
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12B1100B
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.031680 More

12H1350C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

12D1500D
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

45E2400A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,40A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1400F
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E2500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More

24E2100B
Surface Mount Fuses ,2410 ,10A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.050795 More

12H1200C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

12H2150E
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

12D2120E
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in