✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F05-5220-A250Y7TATSDA |
| Manufacturer Product Number: | TSD-T250MV2T01000BG |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-TSD |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 5.2*20mm |
| Current Value : | 250mA |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,250mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-TSD |
| Product Type | Glass Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_ENG.pdf |
| Walter_ Profile_JAP.pdf | |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Data Sheet | walter_TSD.pdf |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

SIC-T1A50V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-SIC ,-
$0.065797 More

TAP-T2A50V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,2.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.061959 More

TAP-T800MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,800mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

FAP-F5A00V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

TSD-T2A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSD(P) ,-
$0.077068 More

FSD-F10A0V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.097688 More

FSD-F2A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,2A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.082246 More

FSD-F15A0V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.120475 More

FSD-F5A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.096380 More

FAP-F1A50V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

FSD-F1A25V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.25A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More

FSD-F8A00V2T01000BM2G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,8A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.101475 More

FSD-F10A0V2T01000BM1G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.102232 More

FSD-F3A15V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,3.15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More

FSD-F2A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,2A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More

FSD-F6A30V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.096380 More

FSD-F5A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More

TAP-T100MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,100mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TMD-T15A0V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD(P) ,-
$0.132523 More

TSD-T6A30V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,-
$0.072498 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in