The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-A010H60CSNSA |
| Manufacturer Product Number: | nSMD001 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 10mA |
| Voltage (V) : | DC60V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,10mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | nSMD003 60V 新承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-25
Quantity
Unit Price
20
$0.106707
100
$0.080030
500
$0.066692
MPQ:3500
MOQ: 3500
MOQ:20
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
nSMD035-16V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.126060 More
mSMD375
PPTC SMD ,1812 ,3.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More
SMD0603-010-24V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
mSMD125
PPTC SMD ,1812 ,1.25A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD1210-150-16V
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.040133 More
SMD1210-075
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
mSMD400
PPTC SMD ,1812 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More
nSMD012
PPTC SMD ,1206 ,120mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SMD2018-030
PPTC SMD ,2018 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD110-24V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More
SMD0805-025
PPTC SMD ,0805 ,250mA ,9V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD1210-050-30V
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.033051 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD050-15V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD185L
PPTC SMD ,2920 ,1.85A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.070671 More
mSMD110
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
mSMD050-24V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SL0603200
PPTC SMD ,0603 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL0603 ,-
$0.054902 More
mSMD010
PPTC SMD ,1812 ,100mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
mSMD014
PPTC SMD ,1812 ,140mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in