✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | L12-2510-R56N2A18032SLN |
| Manufacturer Product Number: | ESRN20SR56NT |
| Manufacturer : | ELLON |
| Series : | ELLON-ESRN |
| Type : | Power Inductors |
| Size : | 2510(2.5*2.0*1.0mm) |
| Value : | 560nH |
| Tolerance : | ±30% |
| Heat Rating Current : | 2.18A |
| DC Resistance : | 0.072R |
| Description: | Power Inductors ,2510(2.5*2.0*1.0mm) ,560nH ,±30% ,2.18A ,0.072R ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ELLON |
| Product Series | ELLON-ESRN |
| Product Type | Wire Wound Chip Inductors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | ESRN _Rev_6_1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

ESRN31S5R6MT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,5.6uH ,±20% ,0.7A ,0.248R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S9R1MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,9.1UH ,±20% ,0.68A ,0.69R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S3R6MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,3.6UH ,±20% ,1.2A ,0.105R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN31S1R5NT
Power Inductors ,3010(3.0*3.0mm) ,1.5uH ,±30% ,1.3A ,0.08R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S101MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,100uH ,±20% ,0.25A ,1.75R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S150MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.6A ,0.43R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S100MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,10UH ,±20% ,0.83A ,0.265R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S4R7MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,4.7UH ,±20% ,1.24A ,0.12R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S150MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,15UH ,±20% ,0.46A ,1.591R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN48S2R2MT
Wire Wound Chip Inductors ,4018(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,2.7A ,Chip SMD ,-
$0.000000 More

ESRN32SR22NT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) ,220nH ,±30% ,3A ,0.017R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN32S3R9MT
Power Inductors ,3012(3.0*3.0mm) 3.9UH ,±20% ,1.24A ,0.145R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S6R8MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,6.8uH ,±20% ,0.84A ,0.198R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S2R2NT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,2.2UH ,±30% ,1.6A ,0.06R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN41S150MT
Wire Wound Chip Inductors ,4012(4.0*4.0mm) ,15uH ,±20% ,0.64A ,0.34R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S220MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,22uH ,±20% ,0.5A ,0.57R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN42SR24MT
Power Inductors ,4020(4.0*4.0mm) ,240nH ,±30% ,4.5A ,0.011R ,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN22S6R8MT
Power Inductors ,251(2.5*2.0*1.2mm) ,6.8UH ,±20% ,0.75A ,0.607R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN35S6R8MT
Power Inductors ,3015(3.0*3.0mm) ,6.8UH ,±20% ,0.85A ,0.2R,Chip SMD
$0.000000 More

ESRN40S2R2MT
Power Inductors ,4010(4.0*4.0mm) ,2.2uH ,±20% ,1.5A ,0.085R ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in