✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT239N32VC01060502CJP |
| Manufacturer Product Number: | 2SC4097 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 32V |
| Base Voltage(VCBO) : | 40V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC4097 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,CP |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC4097_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

CZT32C
Bipolar Transistors ,CZT32C ,PNP ,VCEO:100V ,VCBO: 100V ,1000mW ,3000mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SD0602
Bipolar Transistors ,2SD0602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WQ1
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,1
$0.000000 More

BC857T
Bipolar Transistors ,BC857T ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-523,3E
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,R
$0.000000 More

2SC2411
Bipolar Transistors ,2SC2411 ,NPN ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

D882
Bipolar Transistors ,D882 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1500mW ,30000mA ,SOT-223,Y
$0.000000 More

2SA1611
Bipolar Transistors ,2SA1611 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,M7
$0.000000 More

2SC2859
Bipolar Transistors ,2SC2859 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,WO
$0.000000 More

SS8550
Bipolar Transistors ,SS8550 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,1500mA ,SOT-323
$0.000000 More

BFS20
Bipolar Transistors ,BFS20 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,250mW ,25mA ,SOT-23
$0.000000 More

S9018W
Bipolar Transistors ,S9018W ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,50mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SA1586
Bipolar Transistors ,2SA1586 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SG
$0.000000 More

KTA2014
Bipolar Transistors ,KTA2014 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,100mW ,150mA ,SOT-323,SY
$0.000000 More

KSA1182
Bipolar Transistors ,KSA1182 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,F1Y
$0.000000 More

BCP52
Bipolar Transistors ,BCP52 ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

PZTA44
Bipolar Transistors ,PZTA44 ,NPN ,VCEO:400V ,VCBO: 500V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SC4177
Bipolar Transistors ,2SC4177 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

BC856
Bipolar Transistors ,BC856 ,PNP ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3B
$0.000000 More

BC858W
Bipolar Transistors ,BC858W ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3J
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in