| Product number: | QT-TQT404P45VC05020501CJB |
| Manufacturer Product Number: | BC807 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 45V |
| Base Voltage(VCBO) : | 50V |
| Power Disspation : | 300mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,BC807 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,300mW ,500mA ,SOT-23,5B |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

MMBT3904
Bipolar Transistors ,MMBT3904 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,200mW ,200mA ,SOT-23
$0.006506 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AQ
$0.000000 More

BC847W
Bipolar Transistors ,BC847W ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,1E
$0.000000 More

KTC3876
Bipolar Transistors ,KTC3876 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WG
$0.000000 More

MMBTA93
Bipolar Transistors ,MMBTA93 ,PNP ,VCEO:200V ,VCBO: 200V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

KTA1505
Bipolar Transistors ,KTA1505 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,AZG
$0.000000 More

S9018W
Bipolar Transistors ,S9018W ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,50mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SC5585
Bipolar Transistors ,2SC5585 ,NPN ,VCEO:12V ,VCBO: 15V ,150mW ,500mA ,SOT-523
$0.000000 More

MMBTA56
Bipolar Transistors ,MMBTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,225mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBTA06
Bipolar Transistors ,MMBTA06 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4116
Bipolar Transistors ,2SC4116 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-323,LO
$0.000000 More

BC847T
Bipolar Transistors ,BC847T ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-523,1E
$0.000000 More

2SC4098
Bipolar Transistors ,2SC4098 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,50mA ,SOT-323,AN
$0.000000 More

2SC4098
Bipolar Transistors ,2SC4098 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,50mA ,SOT-323,AQ
$0.000000 More

BCW68
Bipolar Transistors ,BCW68 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 60V ,330mW ,800mA ,SOT-23,DH
$0.000000 More

KTC3875
Bipolar Transistors ,KTC3875 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-23,ALG
$0.000000 More

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHP
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92MOD,R
$0.000000 More

2SC5343
Bipolar Transistors ,2SC5343 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,D
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in