✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT664P60VC02250501CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBTA55 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | PNP |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 60V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 225mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,MMBTA55 ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,225mW ,500mA ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | MMBTA55_SOT-23.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

2SB1197
Bipolar Transistors ,2SB1197 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23,AHQ
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L5
$0.000000 More

KTC3876
Bipolar Transistors ,KTC3876 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WG
$0.000000 More

MMST5401
Bipolar Transistors ,MMST5401 ,PNP ,VCEO:150V ,VCBO: 160V ,200mW ,600mA ,SOT-323
$0.000000 More

BCP53
Bipolar Transistors ,BCP53 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

KTC3879
Bipolar Transistors ,KTC3879 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,50mA ,SOT-23,RO
$0.000000 More

2SD0602
Bipolar Transistors ,2SD0602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WR1
$0.000000 More

BC857T
Bipolar Transistors ,BC857T ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-523,3E
$0.000000 More

2SB709A
Bipolar Transistors ,2SB709A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,200mW ,100mA ,SOT-23,BQ1
$0.000000 More

CZT5551
Bipolar Transistors ,CZT5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L6
$0.000000 More

BCW61
Bipolar Transistors ,BCW61 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 32V ,250mW ,100mA ,SOT-23,BD
$0.000000 More

PZTA44
Bipolar Transistors ,PZTA44 ,NPN ,VCEO:400V ,VCBO: 500V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SD602A
Bipolar Transistors ,2SD602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XS
$0.000000 More

KTC4076
Bipolar Transistors ,KTC4076 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,WO
$0.000000 More

MMBT4401
Bipolar Transistors ,MMBT4401 ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.010240 More

BC858
Bipolar Transistors ,BC858 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3L
$0.000000 More

2SC4180
Bipolar Transistors ,2SC4180 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,150mW ,50mA ,SOT-323,D17
$0.000000 More

BCP54
Bipolar Transistors ,BCP54 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

2SA1585
Bipolar Transistors ,2SA1585 ,PNP ,VCEO:20V ,VCBO: 20V ,350mW ,2000mA ,SOT-23,AE
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in