✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT706N40VC29050119CJ |
| Manufacturer Product Number: | PZT2222A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 40V |
| Base Voltage(VCBO) : | 75V |
| Power Disspation : | 1000mW |
| package : | SOT-223 |
| Description: | Bipolar Transistors ,PZT2222A ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 75V ,1000mW ,600mA ,SOT-223 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | PZT2222A_SOT-223.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

2SD2114
Bipolar Transistors ,2SD2114 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 25V ,250mW ,500mA ,SOT-23,BBV
$0.000000 More

MMBTA42
Bipolar Transistors ,MMBTA42 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,350mW ,300mA ,SOT-23
$0.016144 More

BC856
Bipolar Transistors ,BC856 ,PNP ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3A
$0.000000 More

M8050
Bipolar Transistors ,M8050 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23
$0.000000 More

PZTA94
Bipolar Transistors ,PZTA94 ,PNP ,VCEO:400V ,VCBO: 400V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SB1218A
Bipolar Transistors ,2SB1218A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,150mW ,100mA ,SOT-323,BR1
$0.000000 More

MMBTA56
Bipolar Transistors ,MMBTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,225mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AQ
$0.000000 More

KTC4077
Bipolar Transistors ,KTC4077 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,100mW ,100mA ,SOT-323,DBL
$0.000000 More

2SC4738
Bipolar Transistors ,2SC4738 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-523,LY
$0.000000 More

2SA1235A
Bipolar Transistors ,2SA1235A ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,200mA ,SOT-23,M.E
$0.000000 More

SS8050
Bipolar Transistors ,SS8050 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,1500mA ,SOT-323
$0.000000 More

BC807W
Bipolar Transistors ,BC807W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-323,5B
$0.000000 More

2SC4618
Bipolar Transistors ,2SC4618 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,150mW ,50mA ,SOT-523,AP
$0.000000 More

BCP53
Bipolar Transistors ,BCP53 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

2SA812
Bipolar Transistors ,2SA812 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23,M6
$0.000000 More

S9013
Bipolar Transistors ,S9013 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

BF823
Bipolar Transistors ,BF823 ,PNP ,VCEO:250V ,VCBO: 250V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4180
Bipolar Transistors ,2SC4180 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,150mW ,50mA ,SOT-323,D15
$0.000000 More

KTC3879
Bipolar Transistors ,KTC3879 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,50mA ,SOT-23,RR
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in