✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-2R00J1S001NCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J2R00E04H |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 2Ω(2R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±200PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,2R ,5% ,1W ,- ,±200PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

CRW0612F187KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,187K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1R10P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±200PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F120KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,120K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R7P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.7R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.6M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1R60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6R ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K50P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.5K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19R1P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.1R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F174KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,174K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1M00P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1M ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K30P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K54P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.54K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K69P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.69K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K60P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.6K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F10R5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,10.5R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F14K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,14K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F16K5P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,16.5K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J120RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,120R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K30P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.3K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11K3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.3K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in