✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | R06-1020-2R00J1T001NCRW |
| Manufacturer Product Number: | CRW1020J2R00E04Z |
| Manufacturer : | EVER |
| Series : | EVER-CRW |
| Type : | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| Size : | 10*20mm |
| Resistance Value : | 2Ω(2R) |
| Resistance Tolerance : | ±5% |
| TCR(ppm) : | ±200PPM |
| Resistance Power : | 1W |
| Description: | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor1020 ,2R ,5% ,1W ,- ,±200PPM ,EVER-CRW |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EVER |
| Product Series | EVER-CRW |
| Product Type | Wide Terminal Thick Film Chip Resistor |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVER_CRW.pdf |
| Electronic | EVER_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-05

CRW0612F13K7P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.7K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F160KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,160K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F18K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,18K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F196KP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,196K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J200RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,200R ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F12R0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,12R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K1P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.1K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K40P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.4K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K3P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J1K20P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,1.2K ,5% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F143KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,143K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F1K96P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,1.96K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F205RP05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,205R ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F11R5P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,11.5R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13R3P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13.3R ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F165KP05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,165K ,1% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F19K6P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,19.6K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J12K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,12K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612J11K0P05H
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor0612 ,11K ,5% ,1.5W ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More

CRW0612F13K0P05Z
Wide Terminal Thick Film Chip Resistor,0612 ,13K ,1% ,3/4W(0.75W) ,- ,±100PPM ,EVER-CRW
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in