✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-6125-2A00Y7SCSM2A |
| Manufacturer Product Number: | S6125-M2-2.0A |
| Manufacturer : | SART |
| Series : | SART-6125-M2 |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 6125 |
| Current Value : | 2A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,6125 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip ,SART-6125-M2 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SART |
| Product Series | SART-6125-M2 |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JS-S6125-M2-00.pdf |
2026-06-13 expected arrival 17000

S6125-M2-5.0A
Surface Mount Fuses ,6125 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H1300C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.020714 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More
0402F0.75A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,750mA ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.038552 More

45E3100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,100A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.771037 More
2410LT0.5A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,500mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,WALTER-2410LT ,Silver
$0.034117 More

24E1630A
Surface Mount Fuses ,2410 ,6.3A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

12D1300F
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028482 More

45E2200A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,20A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1300C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

24E1500G
Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,300V ,Time-Lag Type ,Chip SMD
$0.000000 More
0603F0.63A125V
Surface Mount Fuses ,0603 ,630mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,WALTER-0603F ,-
$0.033733 More

12H2150E
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1400F
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More
2410LT1.25A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,WALTER-2410LT ,Silver
$0.034117 More
1206SF15A32V
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,32V ,- ,Chip ,WALTER-1206SF ,-
$0.076763 More
1032SF40A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,40A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-1032SF ,-
$0.685385 More

12B0375B
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

1206F1.25A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.25A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,1206F
$0.027415 More

6125FA5A250V
Surface Mount Fuses ,6125 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Chip ,LB-6125FA ,Silver
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in