✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-6125-5A00Y7SCSM2A |
| Manufacturer Product Number: | S6125-M2-5.0A |
| Manufacturer : | SART |
| Series : | SART-6125-M2 |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 6125 |
| Current Value : | 5A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,6125 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SART |
| Product Series | SART-6125-M2 |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JS-S6125-M2-00.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

S6125-M2-2.0A
Surface Mount Fuses ,6125 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip ,SART-6125-M2 ,-
$0.000000 More

1206F4A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,4.0A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,1206F
$0.027415 More
2410LT0.5A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,500mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,WALTER-2410LT ,Silver
$0.034117 More

45E1400K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,4A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E1100K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,1A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1100C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E0500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,500mA ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.074631 More
2410LT6.3A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver
$0.034117 More
0402F3.5A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,3.5A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028914 More
1032SF50A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-1032SF ,-
$0.685385 More
6125SF10A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,10A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,-
$0.052546 More
0603F6A63V
Surface Mount Fuses ,0603 ,6A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0603F ,-
$0.026867 More
0402F0.5A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,500mA ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.038552 More
1206T3A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,63V ,Time-Lag Type ,Chip ,1206T
$0.030423 More

32E1630A
Surface Mount Fuses ,1032 ,6.3A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.074631 More

12D2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.032663 More

6125SB 8A 250V
Surface Mount Fuses ,6125 ,8A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip ,LB-6125SB
$0.034116 More

0603FF3.5A63V
Surface Mount Fuses ,0603 ,3.5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,LB-0603FF ,-
$0.017272 More

1206F3.5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,3.5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,1206F
$0.027415 More

12D1100F
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.027637 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in