✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-10A0F5FC12DA |
| Manufacturer Product Number: | 12D2100E |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12D |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 10A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12D |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12D.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.095497
20
$0.070366
100
$0.058638
300
$0.046911
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

45E2300F
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,30A ,72V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.362492 More

24E1300G
Surface Mount Fuses ,2410 ,3A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1400F
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E2550A
Surface Mount Fuses ,1032 ,55A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More

12H1350C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

12D2150S
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029645 More

45E1100K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,1A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H2150E
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2500P
Surface Mount Fuses ,1206 ,50A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.073184 More

12D0250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12D1125F
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.25A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028482 More

12D2120E
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

45E2350A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,35A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E2150A
Surface Mount Fuses ,2410 ,15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.051840 More

12D0750F
Surface Mount Fuses ,1206 ,750mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12D1200F
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029312 More

12H1400C
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,63V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

12D1100F
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.027637 More

12D2250S
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.040929 More

32E2400A
Surface Mount Fuses ,1032 ,40A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.127939 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in