✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1236-200AS10VH36A |
| Manufacturer Product Number: | EVBH36-200A |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-EVBH36 |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 112*36*23mm |
| Current Value : | 200A |
| Voltage : | DC1000V |
| Termination Style : | Plate Type Square Bolt |
| Description: | Power Fuse ,112*36*23mm ,200A ,1000V ,Plate Type Square Bolt |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | EVBH36 |
| Product Type | 1000VDC Plate Type Square Bolt Connection Fuse |
| current Rating | 125A-250A |
| Voltage Rating | 1000VDC |
| Class of Operation | EV fuse |
| Operating Temperature | -40℃~120℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVBH36.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-26

5HT0600KP
Power Fuse ,5*20 ,600mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.285699 More

EVSV1000-275A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,275A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

5HT1160K
Power Fuse ,5*20 ,1.6A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

5HT2160KP
Power Fuse ,5*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.296025 More

EVSV1000-160A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,160A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-200F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,200A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-300F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,300A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-350B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,350A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More

PHV1300M
Power Fuse ,10*38mm ,3A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$0.870865 More

EVSV1000-225B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,225A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More

6HV2500AP
Power Fuse ,6*30mm ,50A ,250V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

5HT2200KP
Power Fuse ,5*20 ,20A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.316678 More

5HT2250KP
Power Fuse ,5*20 ,25A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.337331 More

5HT1200K
Power Fuse ,5*20 ,2A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

5HT1630K
Power Fuse ,5*20 ,6.3A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.199645 More

EVSV1000-300A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,300A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-225F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,225A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-50F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,50A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-250F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,250A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

EVH40-150A
Power Fuse ,118*38mm ,150A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in