✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1845-100A1BFTH30A |
| Manufacturer Product Number: | WH30-100-M6 |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-WH30 |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 18*45 |
| Current Value : | 100A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | DC500V |
| Termination Style : | Stud-mount |
| Description: | Power Fuse ,18*45 ,100A ,500V ,Fast Acting Type ,Stud-mount |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-WH30 |
| Product Type | Power Fuse(Speed Fuse) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_ENG.pdf |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Walter_ Profile_JAP.pdf | |
| Electronic | Walter_Components_Catalog.pdf |
| Walter_ Product_overview.pdf | |
| Walter_POWER_Fuses.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-10

WM45-16
Power Fuse ,6*30mm ,16A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WM45 ,-
$0.843328 More
WL20-40-BP
Power Fuse ,10*38mm ,40A ,500VAC/DC ,- ,- ,WALTER-WL20 ,-
$2.451392 More
WL15P-63-P
Power Fuse ,14*33mm ,63A ,500VAC ,- ,Lying
$0.000000 More
WL20-40
Power Fuse ,10*38mm ,40A ,500VAC/DC ,- ,Axial Without Lead ,WALTER-WL20 ,-
$2.429308 More

WM55-40-P-L
Power Fuse ,6*30mm ,40A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM55 ,-
$1.076054 More

WM45-30-P
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM45 ,L-38MM
$0.867423 More

MHC-30
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,-
$0.822462 More

WH40-25A-M6
Power Fuse ,18*45 ,25A ,700V ,- ,Stud-mount
$0.000000 More

WM20-0.315-P
Power Fuse ,6*30mm ,315mA ,1000VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

WM45-25-P-L
Power Fuse ,6*30mm ,25A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM45 ,L=50MM
$0.533077 More

WN20-16
Power Fuse ,5.2*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.758995 More

FHP-F20A0V4T02380BDG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,20A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.681546 More

FHP-F16A0V4T02380BG
Power Fuses ,5*20 ,16A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FHP ,-
$0.681546 More

WN20-8
Power Fuse ,5.2*20 ,8A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.758995 More

FHC-F16A0V4T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,16A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FHC ,-
$0.694523 More

WM30-20-P
Power Fuse ,6*30mm ,20A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM30 ,-
$1.028516 More

WN20-0.8
Power Fuse ,5.2*20 ,800mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.681546 More

FHC-F20A0V4T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,20A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FHC ,-
$0.694523 More

WM10-12
Power Fuse ,6*30mm ,12A ,600VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WM10 ,-
$0.805464 More

WN40-25-P
Power Fuse ,5*20 ,25A ,300VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN40 ,-
$0.542977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in