✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT247N30VC01142402CJY |
| Manufacturer Product Number: | 2SC4215 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 30V |
| Base Voltage(VCBO) : | 40V |
| Power Disspation : | 100mW |
| package : | SOT-323 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QY |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC4215_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

2SC2715
Bipolar Transistors ,2SC2715 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,350mW ,50mA ,SOT-23,RO1
$0.000000 More

2SB1218A
Bipolar Transistors ,2SB1218A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,150mW ,100mA ,SOT-323,BQ1
$0.000000 More

CZT5551
Bipolar Transistors ,CZT5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,1000mW ,600mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBT2907A
Bipolar Transistors ,MMBT2907A ,PNP ,VCEO:60V ,VCBO: 60V ,250mW ,600mA ,SOT-23
$0.009638 More

2SD0602A
Bipolar Transistors ,2SD0602A ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,500mA ,SOT-23,XS
$0.000000 More

2SC3437
Bipolar Transistors ,2SC3437 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-23,CHO
$0.000000 More

M8550
Bipolar Transistors ,M8550 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,800mA ,SOT-23
$0.000000 More

BCX19
Bipolar Transistors ,BCX19 ,NPN ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,225mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

PZT3906
Bipolar Transistors ,PZT3906 ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,1000mW ,200mA ,SOT-223
$0.000000 More

2SA1577
Bipolar Transistors ,2SA1577 ,PNP ,VCEO:32V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323,HP
$0.000000 More

2SB709A
Bipolar Transistors ,2SB709A ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 45V ,200mW ,100mA ,SOT-23,BQ1
$0.000000 More

2SD0602
Bipolar Transistors ,2SD0602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WS1
$0.000000 More

2SC2412
Bipolar Transistors ,2SC2412 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23,BQ
$0.000000 More

S9012
Bipolar Transistors ,S9012 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA812
Bipolar Transistors ,2SA812 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23,M6
$0.000000 More

FMMT593
Bipolar Transistors ,FMMT593 ,PNP ,VCEO:100V ,VCBO: 120V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1013
Bipolar Transistors ,2SA1013 ,PNP ,VCEO:160V ,VCBO: 160V ,900mW ,1000mA ,TO-92MOD,O
$0.000000 More

BCP56
Bipolar Transistors ,BCP56 ,NPN ,VCEO:80V ,VCBO: 100V ,1500mW ,1000mA ,SOT-223,10
$0.000000 More

FMMT449
Bipolar Transistors ,FMMT449 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 50V ,200mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in