✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT267N12VC22010503CJ |
| Manufacturer Product Number: | 2SC5585 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 12V |
| Base Voltage(VCBO) : | 15V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-523 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC5585 ,NPN ,VCEO:12V ,VCBO: 15V ,150mW ,500mA ,SOT-523 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC5585_SOT-523 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

2SD1757K
Bipolar Transistors ,2SD1757K ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,AAS
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LO
$0.000000 More

2SB1198
Bipolar Transistors ,2SB1198 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBT5401
Bipolar Transistors ,MMBT5401 ,PNP ,VCEO:150V ,VCBO: 160V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.009156 More

KTA1505
Bipolar Transistors ,KTA1505 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,AZY
$0.000000 More

FMMT493
Bipolar Transistors ,FMMT493 ,NPN ,VCEO:100V ,VCBO: 120V ,250mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

S8050
Bipolar Transistors ,S8050 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,300mW ,500mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SA1162
Bipolar Transistors ,2SA1162 ,PNP ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,150mA ,SOT-23,SG
$0.000000 More

KTA1298
Bipolar Transistors ,KTA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,IO
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV4
$0.000000 More

MMBT5551
Bipolar Transistors ,MMBT5551 ,NPN ,VCEO:160V ,VCBO: 180V ,300mW ,600mA ,SOT-23
$0.009156 More

BC846
Bipolar Transistors ,BC846 ,NPN ,VCEO:65V ,VCBO: 80V ,200mW ,100mA ,SOT-23,1B
$0.000000 More

S9013W
Bipolar Transistors ,S9013W ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

2SC5345
Bipolar Transistors ,2SC5345 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,300mW ,20mA ,SOT-23
$0.000000 More

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6E
$0.000000 More

2SC4215
Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QO
$0.000000 More

KTC4077
Bipolar Transistors ,KTC4077 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,100mW ,100mA ,SOT-323,DGR
$0.000000 More

BC818
Bipolar Transistors ,BC818 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,300mW ,500mA ,SOT-23,6G
$0.000000 More

CZT31C
Bipolar Transistors ,CZT31C ,NPN ,VCEO:100V ,VCBO: 100V ,1000mW ,3000mA ,SOT-223
$0.000000 More

KTC4077
Bipolar Transistors ,KTC4077 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,100mW ,100mA ,SOT-323,DBL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in