The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | TVS2-2J170VD84A10M01SMFSS |
| Manufacturer Product Number: | SMF170CA |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SMF |
| Product Type : | TVS Diodes |
| Power(W) : | 200W |
| Reverse Stand-Off Voltage VRWM (V) : | 170V |
| Max Clamping Voltage VC @IPP (V) : | 275V |
| Max Peak Pulse Current IPP (A) : | 0.73A(730mA) |
| Package : | SMF |
| Description: | BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):170V ,VC@IPP:275V ,IPP-0.73A(730mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SMF Series 5.0 To 220 V 200W |
| Product Type | Surface Mount Transient Voltage Suppressors (TV |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SOCAY_SMF_v2107.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21
Quantity
Unit Price
5
$0.109662
20
$0.087730
100
$0.067990
300
$0.046058
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SM8S36AG
UNI TVS Diodes ,6600W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,- ,IR:10μA ,DO-218AB ,SOCAY-SM8S
$0.618369 More
SMF30A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):30V ,VC@IPP:48.4V ,IPP-4.13A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More
5.0SMDJ40CA
BI TVS Diodes ,5000W ,VRWM(V):40V ,VC@IPP:64.5V ,IPP-78.29A ,IR:5μA ,SMC/DO-214AB
$0.220846 More

4.0SMF15CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):15V ,VC@IPP:24.4V ,IPP-16.4A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,15CL
$0.000000 More
SMF80CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):80V ,VC@IPP:129V ,IPP-1.55A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.025466 More

4.0SMF12A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):12V ,VC@IPP:19.9V ,IPP-20.1A ,IR:2.5μA ,SOD-123FL ,BE
$0.000000 More
SMAJ250CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):250V ,VC@IPP:405V ,IPP-0.99A(990mA) ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.046378 More

4.0SMF75A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):75V ,VC@IPP:121V ,IPP-3.3A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,DR
$0.000000 More

4.0SMF13A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):13V ,VC@IPP:20V ,IPP-18.6A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,BG
$0.000000 More
SMF160CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):160V ,VC@IPP:259V ,IPP-0.77A(770mA) ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.033337 More
SMAJ10CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):10V ,VC@IPP:17V ,IPP-23.53A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMAJ70A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):70V ,VC@IPP:113V ,IPP-3.54A ,IR:5μA ,SMA/DO-214AC ,SOCAY-SMAJ
$0.026502 More
SMF48CA
BI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):48V ,VC@IPP:77.4V ,IPP-2.58A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF16CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):16V ,VC@IPP:26V ,IPP-15.38A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,16CL
$0.000000 More
SMF64A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):64V ,VC@IPP:103V ,IPP-1.94A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF36A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):36V ,VC@IPP:58.1V ,IPP-6.88A ,IR:1μA ,SOD-123FL ,CP
$0.000000 More
SMF45A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):45V ,VC@IPP:72.7V ,IPP-2.75A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF7.5CA
BI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):7.5V ,VC@IPP:12.9V ,IPP-31.01A ,IR:100μA ,SOD-123FL ,7VCL
$0.000000 More
SMF18A
UNI TVS Diodes ,200W ,VRWM(V):18V ,VC@IPP:29.2V ,IPP-6.85A ,IR:1μA ,SMF ,SOCAY-SMF
$0.018520 More

4.0SMF6.5A
UNI TVS Diodes ,400W ,VRWM(V):6.5V ,VC@IPP:11.2V ,IPP-35.71A ,IR:500μA ,SOD-123FL ,AK
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in