✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | QT-TQT253N50VC02011103CJ |
| Manufacturer Product Number: | 2SC4617 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 50V |
| Base Voltage(VCBO) : | 60V |
| Power Disspation : | 150mW |
| package : | SOT-523 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SC4617 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,BQ |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 2SC4617_SOT-523 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

2SD1306
Bipolar Transistors ,2SD1306 ,NPN ,VCEO:15V ,VCBO: 30V ,150mW ,700mA ,SOT-23,ND
$0.000000 More

BC807W
Bipolar Transistors ,BC807W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,200mW ,500mA ,SOT-323,5C
$0.000000 More

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WQ1
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,O
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4098
Bipolar Transistors ,2SC4098 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,50mA ,SOT-323,AN
$0.000000 More

2SA1298
Bipolar Transistors ,2SA1298 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23.IO
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LY
$0.000000 More

2SC1623
Bipolar Transistors ,2SC1623 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,100mA ,SOT-323,L7
$0.000000 More

BCP68
Bipolar Transistors ,BCP68 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 32V ,1000mW ,1000mA ,SOT-223,16
$0.000000 More

C945
Bipolar Transistors ,C945 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,200mW ,150mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBT3904SL
Bipolar Transistors ,MMBT3904SL ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 60V ,100mW ,200mA ,SOT-923
$0.000000 More

2SC4215
Bipolar Transistors ,2SC4215 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,100mW ,20mA ,SOT-323,QY
$0.000000 More

BF823
Bipolar Transistors ,BF823 ,PNP ,VCEO:250V ,VCBO: 250V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4180
Bipolar Transistors ,2SC4180 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,150mW ,50mA ,SOT-323,D18
$0.000000 More

BFS20
Bipolar Transistors ,BFS20 ,NPN ,VCEO:20V ,VCBO: 30V ,250mW ,25mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC2859
Bipolar Transistors ,2SC2859 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,500mA ,SOT-23,WY
$0.000000 More

BC858
Bipolar Transistors ,BC858 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 30V ,200mW ,100mA ,SOT-23,3J
$0.000000 More

2SC3052
Bipolar Transistors ,2SC3052 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 50V ,150mW ,200mA ,SOT-23,LG
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV4
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in