| Product number: | QT-TQT271N25VC03060501CJS |
| Manufacturer Product Number: | 2SD0602 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type : | Bipolar Transistors |
| Polarity : | NPN |
| Emitter Voltage(VCEO) : | 25V |
| Base Voltage(VCBO) : | 30V |
| Power Disspation : | 200mW |
| package : | SOT-23 |
| Description: | Bipolar Transistors ,2SD0602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WS1 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-TRANSISTOR |
| Product Type | Bipolar Transistors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WR1
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV2
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,1
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV4
$0.000000 More

2SD602
Bipolar Transistors ,2SD602 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,500mA ,SOT-23,WS1
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,DV3
$0.000000 More

2SD596
Bipolar Transistors ,2SD596 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,200mW ,700mA ,SOT-23,D
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

2SC4098
Bipolar Transistors ,2SC4098 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,50mA ,SOT-323,AQ
$0.000000 More

BC857W
Bipolar Transistors ,BC857W ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 50V ,150mW ,100mA ,SOT-323,3F
$0.000000 More

KTA2015
Bipolar Transistors ,KTA2015 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,100mW ,500mA ,SOT-323,ZY
$0.000000 More

3DK2222A
Bipolar Transistors ,3DK2222A ,NPN ,VCEO:40V ,VCBO: 75V ,225mW ,600mA ,SOT-23
$0.000000 More

BCW68
Bipolar Transistors ,BCW68 ,PNP ,VCEO:45V ,VCBO: 60V ,330mW ,800mA ,SOT-23,DG
$0.000000 More

B772
Bipolar Transistors ,B772 ,PNP ,VCEO:30V ,VCBO: 40V ,1250mW ,3000mA ,SOT-223,Y
$0.000000 More

2SC2715
Bipolar Transistors ,2SC2715 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,350mW ,50mA ,SOT-23,RO1
$0.000000 More

2SC5344
Bipolar Transistors ,2SC5344 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,200mW ,800mA ,SOT-23,FAY
$0.000000 More

MMBTH10
Bipolar Transistors ,MMBTH10 ,NPN ,VCEO:25V ,VCBO: 30V ,225mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More

MMBT3906T
Bipolar Transistors ,MMBT3906T ,PNP ,VCEO:40V ,VCBO: 40V ,150mW ,200mA ,SOT-523
$0.000000 More

MMSTA56
Bipolar Transistors ,MMSTA56 ,PNP ,VCEO:80V ,VCBO: 80V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

S9012W
Bipolar Transistors ,S9012W ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,200mW ,500mA ,SOT-323
$0.000000 More

KTC4075
Bipolar Transistors ,KTC4075 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-23,LO
$0.000000 More

SS8550
Bipolar Transistors ,SS8550 ,PNP ,VCEO:25V ,VCBO: 40V ,300mW ,1500mA ,SOT-23
$0.000916 More

KTC3879
Bipolar Transistors ,KTC3879 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 35V ,150mW ,50mA ,SOT-23,RY
$0.000000 More

2SC4617
Bipolar Transistors ,2SC4617 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,150mW ,150mA ,SOT-523,BQ
$0.000000 More

FMMT449
Bipolar Transistors ,FMMT449 ,NPN ,VCEO:30V ,VCBO: 50V ,200mW ,1000mA ,SOT-23
$0.000000 More

2SC4102
Bipolar Transistors ,2SC4102 ,NPN ,VCEO:120V ,VCBO: 120V ,200mW ,50mA ,SOT-323,TR
$0.000000 More

2SC4116
Bipolar Transistors ,2SC4116 ,NPN ,VCEO:50V ,VCBO: 60V ,100mW ,150mA ,SOT-323,LY
$0.000000 More

BF820
Bipolar Transistors ,BF820 ,NPN ,VCEO:300V ,VCBO: 300V ,250mW ,50mA ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in